Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

sprzątanie po remoncie gdańsk

Dywan - który wybrać?

Dywan potrafi ozdobić wnętrze, podkreślając jego styl.
Wprowadza więcej przytulności, daje poczucie komfortu (zwłaszcza przy zimnych podłogach).
Jednak wybrać dywan nie jest łatwo - wybór na rynku jest ogromny, a ceny bardzo zróżnicowane.

Najpierw warto się zastanowić nad tym, czy dywan ma być syntetyczny, czy wełniany.

Różnicą jest nie tylko cena, ale też jakość wykonania, trwałość i wygląd. Jednak przede wszystkim dywany wełniane czyści się inaczej, niż te syntetyczne - wymagają użycia specjalnych płynów do czyszczenia ma mokro.
Pamiętajmy tez, że jest to element który może bardzo zmienić wnętrze, dlatego powinien być dobrze dopasowany - jeśli planujemy znacząco zmienić styl i chcemy kupić dywan - to albo kupmy tańszy, który bez żalu będzie można zmienić, albo kupmy dywan pod nowy styl.

Wakacyjne porządki

Okres wakacyjny sprzyja robieniu różnych porządków zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się w pobliżu domu.
Dzięki temu, że na dworze panuje ciepła pogoda można dokładnie przewietrzyć cały dom i umyć wszystkie okna oraz domowe żaluzje. W czasie wakacyjnego urlopu można także wynieść z domu wszystkie dywany i dywaniki, porządnie je wyprać i wysuszyć, a w międzyczasie odkurzyć wszystkie podłogi i dokładnie je wymyć. Sprzątnięcia mogą wymagać również różne zakamarki znajdujące się za domowymi szafami, które przez cały rok nie były przestawiane. Na koniec będzie można zetrzeć kurze ze wszystkich domowych szaf i szafek oraz przenieść się z porządkami do kuchni i łazienki.

Pozbyć się praktycznie każdego zabrudzenia

sprzątanie po remoncie gdańskOsoby posiadające dzieci, albo zwierzaki dobrze wiedzą jak trudno usunąć niektóre plamy z dywanów.
Kredki, farbki, czy plastelina wklejona bardzo pracowicie we włókna jest w domu praktycznie niemożliwa do usunięcia bez śladu.
Czyszczenie przy użyciu ogólnodostępnych środków zazwyczaj daje mierne rezultaty.

Zwłaszcza wywabianie uciążliwych plam wymaga wiedzy i doświadczenia.

Jak się okazuje pranie dywanów to nie taka prosta sprawa.
Nawet używanie profesjonalnych środków czystości przez osoby nie posiadające wiedzy na temat ich stosowania może znacznie pogorszyć sprawę.
Firma oferująca pranie dywanów posiada zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w walce z każdym rodzajem plam.

Środki, jakie stosuje się w profesjonalnym czyszczeniu dywanów odpowiednio dobrane i właściwie użyte pozwalają pozbyć się praktycznie każdego zabrudzenia, jakie szpeci nasz dywan.

Czasami warto zaufać specjalistom i powierzyć im wykonanie zadania, którego rezultatów w przypadku naszych starań pewni nie jesteśmy.

Pranie dywanów przez profesjonalne firmy to ogromna oszczędność czasu. Odpowiednia firma zrobi to szybko i fachowo. Ceny usług czyszczenia dywanów wahają się w zależności od rozmiarów, rodzaju plam i środków używanych do jej wywabiania. .