Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Szerokość mebli dębowych

meble dębowe w stylu skandynawskim sklepMeble dębowe posiadają bardzo różną wielkość. W sprzedaży dostępne są zarówno niewielkie, jak i duże meble dębowe. Dzięki temu każda osoba posiadająca dom czy mieszkanie może dobrać do nich odpowiedniej wielkości meble dębowe.
Równie ważne jest to, że w sprzedaży dostępne są meble dębowe posiadające różną szerokość.

Zwłaszcza właściciele mieszkań zwracają baczną uwagę na to, jakiej szerokości są meble po które sięgają.

Jednak trzeba przyznać, że również właściciele domów chcą posiadać meble o określonej szerokości, ponieważ dzięki temu będą mogli dobrze dopasować je do wymiarów posiadanego przez siebie pokoju, który ma zostać umeblowany.
Wobec tego osoby sprzedające meble dębowe starają się przeprowadzać ze swoimi klientami bardzo szczegółowe rozmowy przed dokonaniem sprzedaży mebli.

Drewno jest materiałem anizotropowym ortotropowym jego

meble dębowe w stylu skandynawskim sklep
Drewno jest materiałem anizotropowym, ortotropowym, jego wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie, zginanie zależy od kierunku działania sił w stosunku do włókien.
Drewno znacznie łatwiej przenosi siły (ma większą wytrzymałość) działające wzdłuż włókien ? wraz ze wzrostem kąta odchylenia tych sił od kierunku włókien wytrzymałość drewna zmniejsza się. W zależności od osiąganej minimalnej wartości wytrzymałości mechanicznej drewno dzieli się na klasy.
Przykładowe wartości wytrzymałości drewna na ściskanie w zależności od klasy:Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)

Meble , encyklopedyczna definicja

Mebel ? sprzęt użytkowy przeznaczony do wyposażenia wnętrz mieszkalnych i publicznych.

W odróżnieniu od stałych elementów wyposażenia wnętrz (schody, boazeria) meble są ruchomościami.

Oprócz cech użytkowych meble posiadają też walory dekoracyjne, reprezentacyjne.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble.