Energia słoneczna - jak ją wykorzystać?

ia się usłonecznienie: możliwe ? możliwy czas bezpośredniej operacji Słońca zależny tylko od długości dnia, rzeczywiste ? rzeczywista suma godzin słonecznych w ciągu doby zależna od długości dnia i wielkości zachmurzenia ogóln

Energia słoneczna - jak ją wykorzystać? ogniwa fotowoltaiczne

Fakty z Wiki - udłonecznienie

Usłonecznienie ? czas podany w godzinach, podczas którego na określone miejsce na powierzchni Ziemi padają bezpośrednio promienie słoneczne.

Wyróżnia się usłonecznienie:

możliwe ? możliwy czas bezpośredniej operacji Słońca zależny tylko od długości dnia,
rzeczywiste ? rzeczywista suma godzin słonecznych w ciągu doby zależna od długości dnia i wielkości zachmurzenia ogólnego nieba,
względne - stosunek usłonecznienia rzeczywistego do możliwego, eliminujący wpływ na wielkość usłonecznienia różnej długości dnia w ciągu roku i w różnych szerokościach geograficznych.
Usłonecznienie zależy od:

długości dnia, warunkowanej:
położeniem geograficznym
porą roku
zachmurzenia
Do pomiaru usłonecznienia służy urządzenie zwane heliografem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Us%C5%82onecznienie


Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Rachunki za prąd dla wielu osób są sporym obciążeniem finansowym. W dzisiejszym świecie wykorzystujemy przecież mnóstwo urządzeń, które bazują na elektryczności. Jak zmniejszyć koszty ponoszone z tytułu korzystania z energii elektrycznej? Bardzo dobrym sposobem na taką zmianę jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Chociaż budowa instalacji fotowoltaicznej czy zamontowanie kolektorów słonecznych jest dość kosztowne, to jednak korzystanie z takiej instalacji dość szybko się zwraca. Co więcej, korzystając z takiego źródła energii działamy w sposób zupełnie ekologiczny. Takie rozwiązanie ma zatem same atuty. Energia słoneczna staje się coraz bardziej rozpowszechnionym źródłem energii i nic dziwnego, ponieważ warto zainwestować w taką instalację.


Definicja mikroklimatu

Mikroklimat, zespół czynników meteorologicznych bezpośrednio określających bytowe warunki organizmu lub grupy organizmów, zależy bezpośrednio od różnych przedmiotów terenowych, naturalnych lub sztucznych. Organizmy żyjące w dnie lasu żyją w innym mikroklimacie niż te, które żyją w warstwie koron drzewnych, jaskinia stwarza szczególny mikroklimat organizmom jaskiniowym, podobnie człowiek może stworzyć roślinom mikroklimat, uprawiając je w szklarniach lub cieplarniach.

Mikroklimat w znaczeniu encyklopedycznym jest to klimat charakterystyczny dla małej części środowiska, której odrębność jest wynikiem specyfiki układu czynników ją tworzących, np. wysokością i wahaniami temperatury, wilgotności, prędkością ruchu powietrza itp. Określonym mikroklimatem może się charakteryzować zarówno obszar geograficzny (np. miejscowość, kotlina, czy wąwóz), jak i twór sztuczny zbudowany przez człowieka (wnętrze samochodu, mieszkanie, hala produkcyjna)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroklimat



© 2019 http://leczenielysienia.com.pl/