drewniane zabawki

Kupowanie zabawek dla dziecka to nie taka łatwa sprawa.

Co wybrac?

Zalety zabawek drewnianych

drewniane zabawki Jeśli jesteśmy rodzicami, którzy na bieżąco śledzą trendy w dziedzinie zabawek, z pewnością zauważyliśmy napływ zabawek wykonanych z drewna. Stają się one coraz bardziej popularne dzięki bogatemu wzornictwu oraz swoim niewątpliwym zaletom.
Zabawki te są wykonane z materiałów ekologicznych, które nie wywołują żadnych reakcji w kontakcie ze skórą dziecka.

Nie zawierają szkodliwych substancji, które niejednokrotnie można znaleźć w zabawkach gumowych czy plastikowych.

Są więc bezpieczne dla dzieci w różnym wieku, w zależności od oznaczeń producenta.

Swoją prostotą pobudzają dzieci do kreatywnej zabawy, co rozwija wyobraźnię i motorykę.
Szeroka gama wzorów i kolorów z pewnością pozwoli nam znaleźć wymarzony prezent dla każdego dziecka.

Drewniane zabawki dla dzieci

Coraz więcej rodziców przekonuje się do zastąpienia plastikowych zabawek dla dzieci drewnianym wyposażeniem.
Chociaż niejednokrotnie są one o wiele droższe i cięższe, to jednak zabawki z drewna dla dzieci stają się coraz bardziej popularne.
Można by zadać pytanie ? dlaczego drewno? Ten naturalny materiał od wieków jest wykorzystywany do produkcji zabawek. W czasach, gdy nie istniały jeszcze tworzywa sztuczne dzieci bawiły się różnymi elementami drewnianymi niejako z braku wyboru alternatywy dla tego materiału. Obecnie wielu rodziców wybiera naturalne materiały ze względu na ekologię, jak również i na wyrabianie odpowiednich, proekologicznych postaw wśród dzieci już od dzieciństwa.

O huśtawkach

Huśtawka występuje w wielu różnych odmianach.
Ze względu na konstrukcję można wyróżnić następujące typy: huśtawka działająca na zasadzie dźwigni o równych ramionach, na końcach których umieszczone są siedziska, przeznaczona dla dwóch osób huśtawki wahadłowe, z wiszącym elementem ruchomym: z pojedynczym siedziskiem, "krzesełkiem" z siedziskiem w postaci "ławeczki" dla kilku osób, tzw. huśtawka ogrodowa z dwoma siedziskami umieszczonymi naprzeciw siebie, tzw. huśtawka parkowa najprostsza konstrukcja, zawieszona na jednej lub dwóch linach lub łańcuchach, z siedziskiem zrobionym z deski lub opony Huśtawki najczęściej montowane są na osiedlowych placach zabaw, w ogrodach jordanowskich i parkach.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hu%C5%9Btawka.

Widok do druku:

drewniane zabawki