renowacja tapicerki legnica

Meble ze skóry są ładne i trwałe, pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy.
Takie umeblowanie łatwo się niszczą, jednak całe szczęście są usługi typu , dzięki których zniszczenia stają się niewidoczne.

Zastępstwo dla skóry naturalnej?

Skaj (skay, derma, dermatoid, eko-skóra, skóra ekologiczna, sztuczna skóra) - materiał będący imitacją skóry naturalnej.
Jest to tkanina poliestrowa pokryta warstwą plastyfikowanego polichlorku winylu.
Powierzchnia tego materiału może mieć taką fakturę by przypominała np. skórę zwierzęcą.
Skaj stosuje się w pokryciach tapicerskich, głównie ze względu na niższą cenę w porównaniu do prawdziwej skóry, również do wyrobu galanterii, ubrań, okładek książek.

Skaj jest nieprzemakalny, co sprawia, że w niektórych zastosowaniach ma przewagę nad skórą naturalną, z drugiej strony zupełnie nie przepuszcza powietrza, co jest wadą np.

w siedzeniach samochodowych (powodują silne pocenie).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skaj

Skóra wcale nie taka droga

Skórzana odzież i meble sa ciągle w modzie i nigdy się nie zestarzeją.
Oczywiście jest to też droższa sprawa niż np. meble tapicerowane czy skóra ekologiczna, ale nic nie zastąpi tej prawdziwej, wytrzymałej skóry. Mało kto decyduje się na skórzane meble ze względu na ich dużą cenę, część ludzi ma tez zwierzęta, które mogą skórę zniszczyć, podrapać. Podliczając jednak ile czasu zostanie u nas skórzany zestaw wypoczynkowy czy skórzana kurtka i ich tańsze odpowiedniki z innych materiałów, to można dojść do wniosku, że skórzane mele mimo swojej ceny wychodzą znacznie taniej.

Wytrzymałość skórzanych mebli

renowacja tapicerki legnica Nie każdy lubi skórę naturalną na meblach, czy choćby skórzane ciuchy czy dodatki.
Z drugiej strony trzeba przyznać, że skóra jest jednym z najstarszych rodzajów materiałów, z których wykonujemy odzież czy inne przedmioty.
Dlatego może słabość do skórzanych mebli ma większość ludzi. Skóra jako materiał jest bardzo wytrzymała i dość łatwa w czyszczeniu.
Nowoczesne meble skórzane jednak łatwo ulegają uszkodzeniom, przetarciom i innym niszczącym je czynnikom. Wynika to z rodzaju zastosowanej skóry oraz jej wykończenia, dlatego każdy dumny posiadacz skórzanej odzieży, czy mebli powinien zaopatrzyć się w zestaw środków do konserwacji skóry, aby zachować jej dobry stan na dłużej..