Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Co to ? To przewlekła choroba ośrodkowego układu nerwowego, niestety badacze nie wiedzą co ją powoduje.
Co powinieneś wiedzieć o SM? Dzisiaj właśnie o SM.

Choroba Devica w Wiki

stwardnienie rozsiane
Zespół Devica (zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych1, ang.
Devic syndrome, Devic's disease, neuromyelitis optica) ? rzadka choroba, w której własny układ odpornościowy atakuje rdzeń kręgowy i nerwy wzrokowe. Powoduje to zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych i w konsekwencji ich demielinizację.

Zespół Devica jest często mylony z początkami stwardnienia rozsianego (SM), jednak wymaga odmiennego leczenia.

Zmiany powodują: osłabienie mięśni lub paraliż nóg lub rąk, utratę czucia, zaburzenia widzenia aż do ślepoty, głównie jako spadek ostrości widzenia lub dysfunkcji pęcherza moczowego, jelit.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Devica

SM, a inne choroby układu nerwowego

stwardnienie rozsianeStwardnienie rozsiane można łatwo pomylić z innymi chorobami atakującymi układ nerwowy i zaburzającymi jego funkcje.
Żeby poprawnie zdiagnozować SM trzeba zrobić odpowiednie badania, które często trzeba powtarzać, aby zobaczyć zmiany w mózgu chorego.
Jest to ostateczny czynnik determinujący, czy dana choroba jest stwardnieniem rozsianym, czy nie. Podobne do Sm objawy mogą dawać choroby takie jak: choroba Devica, choroba Marburga, udar mózgu, rozległe zapalenie rdzenia kręgowego, toczeń i sporo innych.

Choroby nie do wyleczenia

Nigdy nie wiadomo kiedy zachorujemy na jakąś chorobę i zawsze powoduje to jakiś problem niezależnie od tego jaka to będzie choroba.
Najgorzej jeżeli zachorujemy na taką, której nawet współczesna medycyna nie jest w stanie wyleczyć.
Jedną z takich nieuleczalnych chorób jest stwardnienie rozsiane, inaczej zwane w skrócie SM. Najważniejsze jednak to nie poddawać się i próbować różnych metod leczenia tej choroby, a z pewnością znajdziemy taka, która będzie dla ans najskuteczniejsza.
W przyszłości być może uda się znaleźć jakieś lekarstwo, a do tego czasu warto powstrzymywać rozwój choroby najdłużej jak się da..
Dodane: 31-07-2016 08:16

Tagi: medycyna leczenie stwardnienie rozsiane SM choroba

Widok do druku:

stwardnienie rozsiane